1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan 3,33/5
Paylaş Tweetle Yorumla Fragmanı izle  2001: Uzay Yolu Macerası – A Space Odyssey (1968)

2001: Uzay Yolu Macerası – A Space Odyssey (1968) Türkçe Altyazılı izle

"2001: Uzay Yolu Macerası – A Space Odyssey (1968)" için 1 Yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

  1. sem Maymun Mart 26th, 2015 // 17:48
    Yönetmen resmen dalga geçmiş. Eyvallah, görselleri, kamera açıları, takip, kurgu çok iyi ama film inanılmaz boş ve tırt bir film. Sanat için film çekiyorum mantığı ile hazırlanmış ve sadece yönetmenin kafasının içerisinde ki uyuşturucu kullandığı an girdiği tripleri izlediğimiz bir filmdi. Dakikalarca süren o siyahlıkların amacı hiç bir şeye hizmet etmek değildir. Filmi hem uzun hem sıkıcı nasıl yaparız düşüncesidir. Woody Allen'nin o sözü ise muhtemelen yüksek bir ücret karşılığında söylediğini düşünüyorum.. Hem bir sinemacı hem de bir film sever olarak bu film evet dediğim gibi yılına ve dönemine göre görüntü olarak çok büyük şeyler yapabilirmiş ama içi bomboş saçma sapan sadece görsele dayanan bir film. Bir şey anlamayı beklemeyin anlatmıyor. Sahneler birbirinden çok kopuk ilerliyor. Sonu ise tam bir hüsran. Ama yine de dediğim gibi görselleri için izlenebilir mi? Siz bakıp karar vereceksiniz. Bu arada müzikleri evet gayet başarılı ancak çok abartılarak ve gereksiz kullanıldığı yerler olmuş. Uzayı anlatmak için önce sessizliği kullanmayı öğrenmek gerekiyor diye düşünüyorum bol müzik koyup insanları eğlendirmeyi ve o sahneyi daha hareketli kılmayı amaçlamak çok gereksizce olmuş. Elbette bunlar benim görüşlerim ve gerçekten 2. kez izlememe rağmen merak ediyorum NE ANLATIYOR BU FİLM? eğer anlayan varsa lütfen mail ya da buradan bana yazabilirse memnun olurum. Sevgiler, saygılar..

Yaptığınız yorumlarda lütfen Türkçe imla kurallarına ve kelimelerin doğru yazılmasına dikkat ediniz. Bunun yanı sıra spoiler verecekseniz eğer öncesinde lütfen spoiler diye belirtiniz. Ayrıca din, dil ve ırk ayrımcılığı yapmadan saygı çerçevesinde yorum yapmanızı diliyoruz.


X Reklamı Kapat
Reklamı geçmek için tıklayınız     (15 saniye içinde otomatik kapanacaktır.)