1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan 4,00/5
Paylaş Tweetle Yorumla Fragmanı izle Otomatik Portakal – A Clockwork Orange (1971)

Otomatik Portakal – A Clockwork Orange (1971) Türkçe Altyazılı izle

"Otomatik Portakal – A Clockwork Orange (1971)" için 4 Yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

 1. sem cumhur Nisan 21st, 2014 // 01:46
  Film bir başyapıt fakat ya bende yada filmde problem var.Emeğine sağlık
 2. sem muhammed Ekim 26th, 2014 // 03:39
  Mesele filmin kitabı birebir anlatmıyor olması mı? Ben sadece filmi izledim.. kitabını okumadım.. fırsat bulursam kitabını da okurum elbet.. kitapla filmin birebir örtüşmesi ya da örtüşmemesi çok umurumda olan bir durum değil.. herkes aynı manzaraya bakıp farklı şeyler görebilir yorumlayabilir.. ben sadece filmin gerçek anlamda bir başyapıt olduğunu düşünüyorum ve birçok kişinin dediğinin aksine sistem eleştirisi olarak görmüyorum.. yaradılışımızda ki çarpıklıkların dahi zaman zaman gerekli olduğunu gösteren, içimizdeki iyiye de, kötüye de ne kadar ihtiyacımız olduğunu gösteren bir film bana göre.. çıkarılacak tek ders bu değil elbet.. ama bir eleştiriden ziyade insan doğasını kabullenen ama çok uç noktalarda iyinin de kötünün de yetersiz ve yanlış olduğunu düşündüren bir film.. insanın özgür doğasının ve kendine has karar alma yetisinin önemi vurguluyor ayrıca.. ama kitabı da okumak lazım.. bir de yazarın bakış açısını görmek lazım.. ama aynı şeyi vermiyor diye eleştirmek bence yersiz.. masal kitabı olsaydı katılırdım belki ama bu film ve kitabı arasındaki fark.. sanırım kitabın yazarıyla bakış açısı farklılığı..
 3. sem İbrahim Temmuz 21st, 2016 // 23:14
  Filmin kitapla alaksı yok arkadaşlar kitabın sonu ve içeriği çok daha farklı Alexin iç dünyasını ve hayata bakışını anlatmaktan aciz bir film olmuş bir hevesle okuduğum kitap ardından çok şahane gelişen br film diye düşünmüştüm ilk sahnelerde ama manüpile etmekten başka bir şey yok . kitapta hikaye burada bitmiyor
 4. sem merve Eylül 3rd, 2016 // 17:32
  normalde bi filmi beğendiysem keşke önce kitabını okusaydım derim ama bu filmde keşke önce filmi izleseydim dedim çünkü mükemmel giden bi filmi niye burda kesmişler anlayamadım kitaptaki güzel son varken bi muamma nedir ? film insanın iç savaşını konu alıyor genel olarak. insanın yaptığı seçimle var olduğunu hatırlatıyor.ayrıca hem otomatik portakal isminin gizemi hem de bu muammadan kurtulmak için kitabı mutlaka okuyun derim.

Yaptığınız yorumlarda lütfen Türkçe imla kurallarına ve kelimelerin doğru yazılmasına dikkat ediniz. Bunun yanı sıra spoiler verecekseniz eğer öncesinde lütfen spoiler diye belirtiniz. Ayrıca din, dil ve ırk ayrımcılığı yapmadan saygı çerçevesinde yorum yapmanızı diliyoruz.


X Reklamı Kapat
Reklamı geçmek için tıklayınız     (15 saniye içinde otomatik kapanacaktır.)