1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan 4,00/5
Paylaş Tweetle Yorumla Fragmanı izle Akıl Defteri – Memento (2000)

Akıl Defteri – Memento (2000) Türkçe Altyazılı izle

"Akıl Defteri – Memento (2000)" için 2 Yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

 1. sem film izle Mayıs 4th, 2015 // 22:35
  Gerçekten izlenmesi gereken müthiş bir film, sondan başa dogru gittigi için dikkatlice ve her sahnesinin detaylı bir şekilde izlenmesi gerekir. Ben bu seferle birlikte toplam 3 kere izlemiş oldum, Guy Pearce'ın oyunculuğu gerçekten inanılmaz. Bağlantılar çok güzel birbiri ardına monte edilmiş. Hayatım boyunca izlediğim en dandik film diyen biri bu filmi anlamamıştır bundan eminim. İlk izleyişte anlaşılmaması normal ama böyle fevri yorumlar yapılmayı kesinlikle hak etmiyor bu üst düzey film olan Akıl Defteri.
  İlk izlediğimde bu ne kadar berbat bir film dedim. Bu muymuş yeni dahi yönetmen dedikleri, senaryo yazarları dedikleri. Aradan 6 ay geçti Memento'yu izledikten sonra. Bir daha bir izleyim dedim, Inception gibi, Prestij gibi bir şeyler vardır diyerek izledim. Sonunda soluğum kesildi, bir iki dakika kendime gelemedim. Şu sonuca vardım. Dahi 2 kişi birleşince muhteşem bir eser ortaya çıkma olasılığı baya yüksek oluyor.
  editör mini'nin yorumu:Tamamı spoiler içerir dikkat. Abimizin kronik bir rahatsızlığı var. Bu nedenle karısını kimin öldürdüğünü bulmak için geriye doğru zaman çizelgesi oluşturuyor. " türkçe altyazılı film izle " Bu kadar. Konuyu kafa karıştırıcı bir şekilde anlatıp gizem yaratmak amacıyla çekilmiş bir film. Sırf farklı ve anlaması zor bir konusu var diye rağbet gören bir film. Sonuç olarak anlaşılması gereken şu: Karısını aslında istemeden kendisi öldürmüş. Öldürdüğü adamın karısının öldürülmesiyle bir ilgisi yok.
  admin'in açıklaması:Eşiyle birlikte evlerinde saldırıya uğrayan Lenny, başına aldığı darbe sonucu kısa süreli hafıza kayıpları yaşamaktadır. Hafıza problemine çektiği fotoğraflar ve aldığı notlar ile sistematik bir çözüm getiren Lenny, intikam almak amacıyla saldırganların peşine düşer. Spoiler vermemek için biraz kastım ama filmin konusu özetle böyle. Memento'yu diğerlerinden ayıran özelliği, hikayenin sonundan başlanarak geriye doğru anlatılması ve biraz kafa karıştırıcı olsa da bunun mantıklı ve başarılı bir şekilde sunulması. Aslına bakarsanız, geriye doğru ilerleyen hikaye anlatış biçimi ve bazı sürprizler dışında Memento'nun sunduğu çok da özel bir şey olduğunu söylemek zor. Bu sebeple bir başyapıt olarak değerlendirilmese de mutlaka izlenilmesi gereken filmler listemde yer alıyor.
  Buradan sonra hep spoiler; Aslında ne olduğunu kısaca özetlemek gerekirse; Lenny'nin eşi kendisinin sandığı gibi o saldırıda ölmemiştir. Sammy'nin başına gelmiş gibi anlatılan karısını insülin iğnesiyle öldürme olayı aslında saldırıdan sonra Lenny'nin yaşadığı bir olaydır. Polis saldırganlardan birini yakalamış ve Lenny'nin iddia ettiği üzere 2. bir saldırgan olduğuna inanmadıkları için dosyayı kapatmışlardır. Bir polis olan Teddy ise, muhtemelen Lenny'ye acıdığından hedefine ulaştığında hafızasının düzeleceğini umarak kendisine yardım etmiş ve 2. saldırganı da böylece bulup öldürmüşlerdir. Ama Lenny düzelmemiş, bunun üzerine de Teddy kendisine para da kazanabilecekleri yeni bir hedef bulmuştur.
 2. sem melike Eylül 21st, 2015 // 20:27
  film gerçekten mükemmel ve yapımcısının christopher nolan olduğunu belli ediyor. bir defa izlenebilicek bir film değil ilk izlemede anlayamamış olabilirsiniz . ikinci kez izlediğinizde mükemmel bir film lduğunu anlayacaksınız.iyii seyirler

Yaptığınız yorumlarda lütfen Türkçe imla kurallarına ve kelimelerin doğru yazılmasına dikkat ediniz. Bunun yanı sıra spoiler verecekseniz eğer öncesinde lütfen spoiler diye belirtiniz. Ayrıca din, dil ve ırk ayrımcılığı yapmadan saygı çerçevesinde yorum yapmanızı diliyoruz.


X Reklamı Kapat
Reklamı geçmek için tıklayınız     (15 saniye içinde otomatik kapanacaktır.)