1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan 4,53/5
Paylaş Tweetle Yorumla Fragmanı izle Cosmos: Bir Uzay Serüveni – A Space-Time Odyssey (2014)

Cosmos: Bir Uzay Serüveni – A Space-Time Odyssey (2014) Türkçe Altyazılı izle

"Cosmos: Bir Uzay Serüveni – A Space-Time Odyssey (2014)" için 11 Yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

 1. sem istanbul nakliyat Mayıs 3rd, 2014 // 02:13
  Tartışmaya girmeden şöylece bir açıklayayım günümüzde olan bütün bilimsel bulguları açık ve anlaşılır bir şekilde anlatan ve görsel olarak çok doyurucu sahnelere sahip bir belgesel. Dini konularla bolca çelişip insanların sinirlenmesine sebep olsa da öyle yada böyle bilimin yıllardır bildiği ancak toplumlara anlatamadığı kanun haline gelen gerçeklerini tek tek anlatıyor. Cosmos da neredeyiz zaman ve uzay ilişkisi kara delikler ışık ve ses gibi pek çok şeyi açıklayan ve gelecek hakkında minik bir öngörüye sahip olabileceğiniz kadar bilgi sunan belgesel. spoiler yazıp içeriği ele vermek istemiyorum ama gerek geçişleri gerekse anlatım biçimiyle dünya ve evren hakkında bolca bilgi sahibi olabilirsiniz. IMDb vermiş zaten kanaat notunu çok dindarsanız yada evrim teorisine gıcıksanız hoşunuza gitmeyebilir ama görsellik açısından. oldukça doyurucu bir yapıt.
 2. sem serdar Ekim 11th, 2014 // 21:54
  admin ateist kategorisini neden sildin ?
 3. sem film izle Ekim 12th, 2014 // 02:43
  Silmedim başkan sadece sağ taraftaki listeyi küçülttüm. Yoksa bu yorum yaptığın içeriğin kategoriler kısmına bakarsan hala orada olduğunu göreceksin.
 4. sem Ersan S. Kasım 27th, 2014 // 22:19
  Admin neden bu belgesel ateist kategorisinde?
 5. sem Sirius Aralık 2nd, 2014 // 09:50
  Bu belgeselin "Ateizm" le bir ilgisi yoktur.Kim ne fikir çıkarır yada çıkarmak isterse onu alır cebine koyar.Bu belgesel bilimin değerini, geçmişi ve geleceğin verilerini "bilgilerini" aktarmış.Bilim denen olay da zaten budur.Bilim ile inancı birbiriyle sürten insanlar bana göre kaybolmuş kişilerdir.Bahsettiğim kişiler ister din'i elinde altın gibi tutup bilimi itsin, ister bilimi elinde tutsun inançlarını satsın.Büyük patlamadan önce hiçbir şey yoktu.Hiçbir şeyin olmadığı bir boşlukta "evrende" herşeyin var olması biraz tuhaf değilmidir?..Bu belgesel dinleri sorgulamıyor.Dini sorguluyor.Sorguladığı din İslamiyet değil.Hristiyanlık..Değiştirilmiş hristiyanlık..Ve bu din altında yaşayan insanların kaldığı bilimsel kıtlık ve zorluklar.Müslümanlıkda bilime dair bir kısıtlama hiçbir zaman var olmamıştır.Cahilliği ve müslümanlığı farklı yorumlayıp ayıplamak dışlamak günahlamayı saymıyorum.Bunun zaten müslümanlıkla bir ilgisi yok.Teşekkürler.
 6. sem Doruk Mart 31st, 2015 // 14:16
  O ki, yedi göğü tabaka tabaka (birbiriyle âhenkli) olarak yarattı. Rahmân (olan Allah)’ın yarattığında hiçbir düzensizlik göremezsin! Haydi gözü(nü) çevir (de bir bak), hiçbir çatlak görecek misin?
 7. sem büşra Haziran 6th, 2015 // 14:00
  bence darwin yalan söylüyor çünkü modifikasyan devirden devre geçmez
 8. sem Ali Haziran 7th, 2015 // 01:31
  Sayin Busra bahsettiginiz Darwin'in evrim teorisi degil Lamarck'in evrim teorisidir ve hukumsuzlugu kanitlanali cok uzun bir zaman olmustur.
 9. sem GOLYAT Ekim 4th, 2015 // 20:05
  Bilim adamlarının çoğu ateist gibi gözükür fakat ileri düzeyde gelişmiş araştırmalar ile bile öne sürülemeyen şeylerle karşı karşıya kalınca ki kalacaklar elbette,Allah'ın varlığını en iyi onlar bilecektir.Son bir şey daha İnsanoğlu araştırmalı fakat sorgulama kısmına gelirsek Yaradanı hiçbir şeyi öne sürerek sorgulamamalıdır.
 10. sem cagri duran Kasım 3rd, 2015 // 00:38
  Dostlar sorgulamak iyidir ,sonunda inanç olarak ne bulduğun bile çok önemli degil.izlemiş sorgulamis yorum yapmissiniz ne güze:)
 11. sem isimsiz kullanıcı Ağustos 10th, 2016 // 16:57
  Görsellik açıdan oldukça muazzam bir belgesel.Verdiği bilgiler sayesinde dünyanın oluşumu , canlıların oluşumuna ışık tutuyor. Ayrıca bu belgeseli ateist kategorisine koymak çok yanlış olur. Çünkü burda Allah'ın varlığını sorgulamıyor yalnızca bilim yapıyor. Sonuçta dinimizde sorgulamak ve bilgi arayışında olmak günah değil. Bu bakış açısı insanların görüşlerinden kaynaklı diye düşünüyorum. Hem Orta çağda kiliseler bilim yapmayı yasaklarken biz müslümanlar altın çağımızdaydık. Bilimde son derece öndeydik. Bilimi ateistik ile bağdaştıran insanlar yüzünden geriye gidiyoruz ve İslamiyeti insanlara yanlış tanıtıyoruz. Eski zamanlarda birçok müslüman bilim insanı vardı İbni Sina , Farabi , Harezmi gibi. Eğer bundan önceki bölümü izleyip Kopernik hakkında biraz araştırma yapmış olsaydınız Battani ve Nasiruddin Tusi'den etkilenmiş olduğunu görecektiniz. Sözü fazla uzatmak istemiyorum kısaca bilim ve sorgulamak sadece ateistlerin işi değildir.İslamiyet dininin de gerektirdiği şeylerdir. Teşekkürler...

Yaptığınız yorumlarda lütfen Türkçe imla kurallarına ve kelimelerin doğru yazılmasına dikkat ediniz. Bunun yanı sıra spoiler verecekseniz eğer öncesinde lütfen spoiler diye belirtiniz. Ayrıca din, dil ve ırk ayrımcılığı yapmadan saygı çerçevesinde yorum yapmanızı diliyoruz.


X Reklamı Kapat
Reklamı geçmek için tıklayınız     (15 saniye içinde otomatik kapanacaktır.)