1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan Oyla!
Paylaş Tweetle Yorumla Fragmanı izle  Kutsal Motorlar – Holy Motors (2012)

Kutsal Motorlar – Holy Motors (2012) Türkçe Altyazılı izle

"Kutsal Motorlar – Holy Motors (2012)" için 2 Yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

  1. sem tutku Aralık 8th, 2013 // 05:22
    Böyle sanatmı olur? Filmi izledikten sonra uygun bir tanım aradım ve bulduğum "kusmuk" gibi olduğu: karmakarışık ve anlamsız bir okadar da saçma, itici, ne olduğu belli değil,insan beyninin bu halede gelebildiğini görebilmek üzücü..
  2. sem pakize Aralık 13th, 2013 // 13:21
    Filmler hakkında tavsiyelerde bulunulan bu yorum kısmını faydalı bulmakla birlikte zaman zaman anlamsız kaldığını düşünüyorum. Holly Motors buradaki yorumlara bakarak film izlemeyi seçen kitleye yönelik bir film değil. Muhtemelen hiç bir şey ifade etmeyecek onlara. Bu filmin izlenmesi gereken bir film olduğunu daha film bitmeden, yönetmenle yapılan söyleşilerin yer aldığı sanat dergilerini okuyan kesim zaten biliyordu. Kısaca sinema sanatı meraklısına yönelik bir çalışma olduğunu söylemeliyim. Diğer filmler sinema sanatı sayılmazmı? sorusu gelebilir. Evet yapılan her film sinema sanatının bir parçası sayılır. Ancak Transformers ile Matrix serilerinin ikisine de sadece bilimkurgu deyip geçebilirmisiniz? Bazı filmlerde sanatsal bakış ve anlatmak istenen konu çok karmaşık ve saf olabilir. Bazı filmlerde bu yön daha alt düzeyde kalır. Sanatsal yönü yoğun olan filmleri takip etmek, anlamak ve sevmek çok zordur. Çünkü yoğun bir kültürel birikim, film üzerine düşünecek zaman/istek ve sinemayı çok önemsemeyi gerektirir. Bu bileşenler herkes de aynı düzeyde bulunmaz. Holly Motors u anladım demek de mümkün değildir. Bunu diyebilmek için yönetmenle bir barda bir iki tek atarken 2-3 saat tartışmak bile yeterli olmayabilir. Yönetmenin beynine girmelisiniz (eğer ister ve izin verirse). Önemli olan bu filmi anladım demek değildir bence. Bu filmle bir ömür boyu yaşamak ve zaman zaman geri dönüp tekrar tekrar izlemeye değer bulmaktır önemli olan. Her yaşınızda farklı bir anlam çıkartırsınız (muhtemelen hiçbiri yönetmenin anlatmak istediği de olmayacaktır). Peki filmler böyle karmaşık olması hedeflenerek yapılmalımı? Evet bazıları bunu tercih eder ve sevenleri vardır. Bazıları çok açık anlaşılır net filmler yapmayı tercih eder ve bunlarında sevenleri vardır. Ben her türün iyisini (kendimce) severim. Pulp Fiction ı da dönüp tekrar tekrar seyrederim. Holly Motors u da hayatım boyunca tekrar tekrar seyredeceğim. Ben 10/10 vermeye değer buldum.

Yaptığınız yorumlarda lütfen Türkçe imla kurallarına ve kelimelerin doğru yazılmasına dikkat ediniz. Bunun yanı sıra spoiler verecekseniz eğer öncesinde lütfen spoiler diye belirtiniz. Ayrıca din, dil ve ırk ayrımcılığı yapmadan saygı çerçevesinde yorum yapmanızı diliyoruz.


X Reklamı Kapat
Reklamı geçmek için tıklayınız     (15 saniye içinde otomatik kapanacaktır.)