1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan 5,00/5
Paylaş Tweetle Yorumla Fragmanı izle  Nuh: Büyük Tufan – Noah (2014)

Nuh: Büyük Tufan – Noah (2014) Türkçe Altyazılı izle

"Nuh: Büyük Tufan – Noah (2014)" için 2 Yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

  1. sem admin Temmuz 7th, 2014 // 21:51
    Görsel açıdan 10 üzerinden 10 puanı alır ancak konu işlenişi yönünden tamamen koca bir sıfır. Darren Aronofsky gibi bir yönetmenden bu şekilde kötü bir anlatım gerçekten beklenemezdi. İşin dinsel boyutuna girmeye zaten hiç gerek yok çünkü gelmiş geçmiş en saçma Nuh'un Gemisi kıssası anlatımı budur herhalde. Hele de ortalarda "Ben karı isterim" şeklinde dolanan bir "Ham" var ki, vah ki ne vah. Unutmadan bir de filmdeki Dev'ler, Yüzüklerinden Efendisindeki ağaçlardan araklanmış gibi duruyorlardı.
  2. sem mertcan Ağustos 3rd, 2014 // 16:53
    Peygamber din kavim gibi dini terminolojiyi bir kenara koyun, onlara sıra gelmesin boş verin. Film bu çerçevede değerlendirildiğinde birbiriyle inanılmaz çelişkiler içeren, pek çok sorunun cevabını vermeyen bir senaryoya sahip. 1- Kim dünyanın sonu gelirken uçkurunu düşünür? Deprem olurken kendine bir hatun arayan kişi hatırlamıyorum, herkes camdan atlayıp canını kurtarıyordu. 2- Hayvanlarla ilgili sahneler ise berbattı. Türkçeye "Aman Tanrım 2" olarak çevrilen film bundan on bin kat daha iyi sunuyordu o atmosferi. Üstelik 2007 yapımıdır. 3- Sürekli karanlık sahneler zaten filmi iyice sıkıcı yapıyor. 4- Filmin bir senaryosu olmaması ise en büyük felaket. Nuh niye insanlardan uzak yaşıyor, Nuh neden insanlardan kendini farklı görüyor? Nuh rüya gördü, gemi yaptı, bindi gitti. Filmin özeti bu. 5- Tufan diye bir sahne çekeceksen öncelikle tüm dünyanın sular altında kalması halini bana yansıtmalısın. Sadece bir dağın bir ormanın üstüne su salmakla bir gemiyi okyanusun içinde göstermekle film yapılmaz. Film çuvallanmış bir mitoloji hikayesi bile değildir. İzlemeye değmez bile.

Yaptığınız yorumlarda lütfen Türkçe imla kurallarına ve kelimelerin doğru yazılmasına dikkat ediniz. Bunun yanı sıra spoiler verecekseniz eğer öncesinde lütfen spoiler diye belirtiniz. Ayrıca din, dil ve ırk ayrımcılığı yapmadan saygı çerçevesinde yorum yapmanızı diliyoruz.


X Reklamı Kapat
Reklamı geçmek için tıklayınız     (15 saniye içinde otomatik kapanacaktır.)