1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan 5,00/5
Paylaş Tweetle Yorumla Fragmanı izle  Yapay Oyun – The Imitation Game (2014)

Yapay Oyun – The Imitation Game (2014) Türkçe Altyazılı izle

"Yapay Oyun – The Imitation Game (2014)" için 2 Yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

  1. sem MertT Ocak 16th, 2015 // 21:16
    Hani fetih 1453 için istanbulun fethi bu kadar mı basit anlatılır diye dalga geçiyoruz ya. Bu film içinde aynı şeyi söylersem dilerim bana tepki göstermezsiniz. Enigma, 2. dünya savaşının en kritik olgusudur. ve modern savaş stratejilerini değiştirmiş hatta belirlemiştir. Çünkü şiddet ve gücün karşısında doğru bilgiyi kullanmak Savaşların seyrini değiştirmiştir. Enigma hakkında zaten yeterli argüman var. Sırf NGC belgeselleri bile soluksuz izlenecek cinsten. Enigmaya sahip olabilmek bile İngilizlere inanılmaz kayıplara sebep olmuştur. Filmi enigma merkezli bir film olarak izlemeye başladım, filmin ana karakterinin bir dahi olması filmden beklentilerimin yükselmesine sebep oldu. Çok öyle aksiyon meraklısıda değiliz. Ama filmde bu gerilim adeta şu çok met ettiğiniz Benedict Cumberbatch'in yüzünde yok oldu . Sonra şunu farkettim yönetmenin ne enigma uğrunda nede savaş. Yönetmen sadece Alan Turing'nin kişisel tercihlerini sorgulamak için çıkmış meydana Filmi izlemiş olanlar anlar. işte sizin dışladığınız insanlar aslın savaşın kaderine sirayet etmiştir falan filan İnter Milan :) Bir sosyal sorumluluk filmi olarak 6/10 Bir savaş filmi olarak 4/10 bilim kurgu filmi sanıp sakın izlemeyin.
  2. sem meylan Ocak 25th, 2015 // 14:09
    yukardaki yoruma katılıyorum ama bu tur filimlerde herkesin anlabilecegi bir kurgu yapılır konuyla ilgili belgeseller ve kitaplar zaten var unutmamak gerek bunları yapan bilim insanları degil sinemacılar ama keira knightley'in performansı basarılı senaryodan kaynaklı cok kısıtlı diğer filmleri de izlemem lazım bir sey diyebilmek icin ama Benedict'in Eddie Redmayne'ın karsısında pek sansı yok cunku olagan ustu bir performans sergilemis Hawking bile 'aynı ben' demisti tabi kısa geciyorum isteyen gorusmesini bulabilir ayrıca ben de the theory of everything'le biar baska kapısmada en iyi müzik ödülünde olur gibi geliyor bakalım bence cok basarılı bir film best picture ve keira'ın oscar alabilmesi dilegiyle diyelim oscar adaylarının filmlerini bir an once vermeniz dilegiyle

Yaptığınız yorumlarda lütfen Türkçe imla kurallarına ve kelimelerin doğru yazılmasına dikkat ediniz. Bunun yanı sıra spoiler verecekseniz eğer öncesinde lütfen spoiler diye belirtiniz. Ayrıca din, dil ve ırk ayrımcılığı yapmadan saygı çerçevesinde yorum yapmanızı diliyoruz.


X Reklamı Kapat
Reklamı geçmek için tıklayınız     (15 saniye içinde otomatik kapanacaktır.)